przechowywanie gotówki

Co należy wiedzieć wybierając dla siebie kasę pancerną?

Posiadanie bezpiecznego miejsca, gdzie można przechowywać dokumenty czy inne wartościowe przedmioty to już nie luksus, ale konieczność. Kluczowe podczas decyzji o wyborze sejfu czy kasy pancernej jest przeznaczenie, do jakiego będą one użytkowane.

Kasa pancerna to nie tylko wyśmienita propozycja, dla tych, którzy poszukują miejsca, gdzie z łatwością mogą zapewnić bezpieczeństwo swoich akt, przedmiotów o niespotykanej wartości czy poważnych dokumentów o wysokiej wartości i priorytecie. Kasy pancerne ze względu na swoje unikatowe oraz wszechstronne zastosowanie mogą także być wykorzystywane jako dodatkowy schowek na pieniądze o nominale nawet do dziesięciu milionów, a wszystko to dzięki podwyższonej klasie bezpieczeństwa. Czym się kierować podczas ich wyboru?

W ofercie każdego renomowanego sklepu muszą znajdować się kasy pancerne z atestem bezpieczeństwa. Te najsolidniejsze będą posiadać certyfikat ECB-S. To międzynarodowe odznaczenie branży zabezpieczeń dotyczące najwyższej skali bezpieczeństwa dla sejfów. To wysoka jakość oraz niepowtarzalna ochrona na podstawie najsurowszych wytycznych obowiązujących na terenie Europy.

Innym ważnym aspektem, jaki muszą posiadać kasy pancerne, są atestowane zamki, masywny korpus czy system ryglowy uniemożliwiający dostanie się do wewnątrz.

Taka kasa pancerna znajdzie zastosowanie nie tylko dla przedsiębiorców, gdzie przeważnie znajduje się spora ilość gotówki. Do ich wykorzystania odpowiednie mogą być kasy pancerne wielowarstwowe. Nie można ich w żaden możliwy sposób sforsować. Kasy pancerne wielowarstwowe znajdą także miejsce jako dodatkowe zabezpieczenie w sklepach, nawet tych o znacznie mniejszych utargu niż miałoby to miejsce w przypadku dużych przedsiębiorstw.

Obecnie wybór kas pancernych jest znacznie większy, niż miało to miejsce kilka lat temu. Wraz z rozwojem technologii pojawiają się nowe rozwiązania, które wpływają na zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa. Dziś kasa pancerna o solidnej i wytrzymałej stali to w zasadzie niezbędne minimum dla bezpieczeństwa swoich lub co ważniejsze, czyichś pieniędzy.

Najważniejszym elementem jest grubość ścianki kasy pancernej. Im grubsza, tym trudniejsza do sforsowania. Kasy pancerne powinny także posiadać dodatkowe udogodnienia tak jak czujnik otwarcia drzwi, zamek na szyfr, elektroniczny lub mechaniczny oraz przede wszystkim instalację alarmową. Z dodatkowych modeli wybór można ograniczyć także do kas pancernych wyposażonych w dodatkowe skrytki, dedykowane wkłady na bilony czy banknoty.