sejf

Sejf idealny- jak wybrać i czym się kierować przy zakupie

Wygodna, funkcjonalna, a jednocześnie dobrze prezentująca się sejf
to marzenie każdego domownika. Nic dziwnego- to w końcu najważniejszy punkt salonu, w którym toczy się codzienne życie. Jak zatem wybrać idealną, pasującą do wystroju, a jednocześnie spełniającą wszystkie zamierzone funkcje? Oto kilka rad, które mogą okazać się pomocne.

1.Zastanów się nad tym jaką funkcję ma docelowo pełnić

Na samym początku warto zadać sobie pytanie co jest Twoim priorytetem. Zamierzasz wykorzystywać ją wyłącznie do codziennego wypoczynku, czy w parze z tym ma iść możliwość spania? Jeśli opowiadasz się za opcją numer dwa wybór zawęża się do kanap rozsuwanych. Tutaj napotykamy kolejny dylemat- na rynku dostępne są zarówno te przeznaczone do spania codziennego i okazjonalnego. Różnią się one, jak nazwa wskazuje, przeznaczeniem, a co za tym idzie budową. Jeśli planujesz regularnie wykorzystywać ją w charakterze sypialnym warto wybrać sofy do spania codziennego. W przypadku gdy całkowicie nie interesuje możliwość rozkładania, wachlarz możliwości staje się o wiele szerszy, możesz mocniej skupić się na względach estetycznych i komforcie użytkowania.

  1. Pomyśl nad swoim trybem życia

Ważnym aspektem wyboru siedziska jest tryb życia w jakim funkcjonujesz. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na wygodzie, nie chcesz poświęcać wiele czasu czyszcząc zabrudzenia albo posiadasz zwierzę domowe i martwisz się, że będzie to miało wpływ na wygląd Twojej sofy, staraj się dostosować wybór biorąc pod uwagę powyższe kryteria. W tym przypadku kluczowy jest materiał, ale także kolor. Najłatwiejsze w konserwacji są te wykonane z materiałów syntetycznych takich jak skóra, bądź ze ściągalnym pokryciem. Tego typu materiał można czyścić na bieżąco co stanowi duży plus jeśli naszym celem jest utrzymanie kanapy w bardzo dobrym stanie bez marnowania czasu na czyszczenie zabrudzeń. Drugą rzeczą, którą warto rozważyć jest sam kolor obicia. Beże i biele są eleganckie i z pewnością przykuwają uwagę, ale czy można powiedzieć, że są funkcjonalne? Na pewno w mniejszym stopniu niż w przypadku ciemniejszych odcieni. Każdy mankament jest łatwo zauważalny, a więc ciężej utrzymać całość w ryzach.

  1. Rozmiar sejf dopasuj do rozmiaru pomieszczenia

Jeśli posiadasz salon niewielkich rozmiarów rozsądnym rozwiązaniem jest rozważenie zakupu mniejszej sofy- na przykład dwuosobowej. Czasem warto zrezygnować z dużych gabarytów na rzecz swobody i otwartej przestrzeni. Można do kompletu dobrać niewielki fotel zyskując dodatkowe siedzenie, a przy tym utrzymując względną przestrzeń. Do tego dobrze jest zwrócić uwagę na to czy sama bryła jest toporna- może się okazać, że szerokie ramiona czy solidna budowa tylko niepotrzebnie przytłaczają pomieszczenie przez co pokój sprawia wrażenie mniejszego.