szafa metalowa

Poufne dokumenty – jak je przechowywać?

Mimo szybko rozwijającej się technologii przechowywanie dokumentów w wersji papierowej w wielu organizacjach wciąż odgrywa bardzo ważną rolę. Mniejszym kłopotem jest sytuacja w której są to tylko nieistotne papiery, niemające mocy prawnej. Wyzwanie rozpoczyna się wówczas – kiedy mamy wymóg przechowywania w takiej wersji dokumentów sądowych, lekarskich, akt. Istotne jest wtedy zadbanie o bezpieczeństwo gromadzonej papierologii, obecnie, po wejściu przepisów RODO sprawa ta jeszcze bardziej się komplikuje.

W pomieszczeniach typu archiwa, biura, sądy świetnie sprawdzi się szafa metalowa na dokumenty. Wnętrze takowych szaf dostosowane jest do potrzeb danej organizacji, może posiadać ona zarówno półki jak i organizery, segregatory, teczki. W takim rozwiązaniu kluczowa jest także wygoda pracowników, szafy powinny być stworzone w sposób przejrzysty, aby szybko moc znaleźć potrzebne dokumenty. Najbardziej uniwersalny typ posiada odstępy pomiędzy półkami pozwalające swobodnie przechowywać dokumenty w formacie A4, zazwyczaj właśnie takie mieszczą się w archiwach. Produkty te wykonane są z pancernego metalu, dzięki użyciu farby mogą świetnie dostosować się do każdego designu wnętrza.

Rynek powyższych szaf rozwija się w zawrotnym tempie, zapotrzebowanie na tego typu produkty stałe rośnie. Ze względu na to przed potencjalnym klientem stoi ogromny wybór. Są to przede wszystkim szafy o rożnej odporności na uszkodzenia mechaniczne, wiele z nich wykonanych jest z tworzywa ognioodpornego. Istotną kwestią podczas takiego zakupu jest także fakt aby szafa została wyposażona w wysokiej jakości zamek, uchroni to ważne dokumenty przed niepożądanymi gośćmi.

Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań, warto wiedzieć czym się wyróżniają aby prawidłowo wybrać najlepsza szafę dla naszego pomieszczenia.
Powszechnie stosowanym produktem od 2018 roku jest już wyższej wspomniana szafa pancerna zgodna z wymogami RODO. Obecnie, za nieprzestrzeganie tych wymogów grozi wysoka kara, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w takie rozwiązanie.
Jeśli zależy nam nie tylko na wygodzie i bezpieczeństwie ale także istotną rolę odgrywa design pomieszczenia w którym będzie znajdowała się szafa doskonałym rozwiązaniem będzie z pewnością szafa żaluzjowa. Jest ona przejrzysta a przede wszystkim wygląda efektowniej niż typowa, metalowa, pancerna szafa.
Cena takich udogodnień waha się od kilkuset – za niewielką komodę aż do kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – jeśli wybieramy duże, dodatkowo zabezpieczone szafy.